Στο πλαίσιο της επιμόρφωσης των σπουδαστών της 20ης Εκπαιδευτικής Σειράς, την Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2022 επισκέφθηκε τη Σχολή ο Διοικητής του Δ’ Σώματος Στρατού, Αντιστράτηγος Ιωάννης Τσιόπλος, ο οποίος πραγματοποίησε διάλεξη με θέμα «Σχεδίαση – Διεξαγωγή Επιχειρήσεων από το Δ’ ΣΣ». Μετά την ολοκλήρωση της διάλεξης υποβλήθηκαν ερωτήσεις από τους σπουδαστές και αναπτύχθηκε διάλογος επί θεμάτων αρμοδιότητάς του.
![](https://www.adispo.mil.gr/wp-content/uploads/2023/01/episkepsi_d-ss_1-dek-22_1-1024x794.jpg)