Στο πλαίσιο της επιμόρφωσης των σπουδαστών της 20ης Εκπαιδευτικής Σειράς, την Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2022 επισκέφθηκε τη Σχολή ο Διοικητής του Γ’ ΣΣ/NRDC-GR, Αντιστράτηγος Σωτήριος Κωστάκογλου, ο οποίος πραγματοποίησε διάλεξη με θέμα «Αποστολή – Οργάνωση – Προοπτικές Γ΄ΣΣ/NRDC-GR». Μετά την ολοκλήρωση της διάλεξης υποβλήθηκαν ερωτήσεις από τους σπουδαστές και αναπτύχθηκε διάλογος επί θεμάτων αρμοδιότητάς του.
![](https://www.adispo.mil.gr/wp-content/uploads/2022/11/episkepsi_dkths_g-ss_22_11_22_1-1024x644.jpg)